Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

Mokėjimo kortelės

Bekontaktė „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė – tai prestižinė tarptautinė mokėjimo kortelė, su kuria galite atsiskaityti už prekes ir įvairias paslaugas Lietuvoje, užsienyje, ir internetinėse parduotuvėse. Užsisakyti mokėjimo kortelę galite atvykę į uniją ir užpildę prašymą.

Mokėjimo kortelės

Atsisiuntus mobiliąją programėlę KREDA, galėsite patogiai ir paprastai valdyti mokėjimo kortelės nustatymus ir limitus:

 • Užblokuoti mokėjimo kortelę;
 • Išjungti arba įjungti bekontakčius atsiskaitymus „KREDA Prepaid Mastercard®”;
 • Išjungti arba įjungti atsiskaitymus internetinėse parduotuvėse;
 • Išjungti arba įjungti atsiskaitymus užsienyje;
 • Išjungti arba įjungti pinigų išgryninimą bankomatuose;
 • Nustatyti išgryninimo bankomatuose ir mokėjimo limitus.

Su Jūsų mokėjimo kortelės atsiskaitymo planu  galėsite:

 • Užsisakyti viešbučių kambarius ir išsinuomoti automobilį
 • Pirkti, rezervuoti lėktuvo bilietus
 • Registruoti kortelę maisto bei transporto paslaugų tiekėjų elektroninėje programėlėje.

„KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė gali būti išduodama :

 • be kredito limito.
 • su kredito limitu, pagrindinės kredito limito suteikimo sąlygos:

  • palūkanos skaičiuojamos nuo panaudotos kredito limito sumos;
  • panaudotas kredito limitas grąžinamas fiksuotomis įmokomis nustatytą kiekvieną mėnesio dieną arba, atsižvelgus į Jūsų individualius poreikius;
  • kredito limito grąžinimas, kredito unijai paprašius, užtikrinamas laidavimu.

KĄ DARYTI, JEIGU PRARADOTE „KREDA Prepaid Mastercard®” KORTELĘ?

Jeigu praradote savo mokėjimo kortelę, nedelsdami ją užblokuokite.

Užblokuoti kortelę galite bet kuriuo paros metu interneto banko e.kreda paskyroje, mobiliojoje progarmėlėje KREDA arba darbo valandomis paskambinę į KREDA grupės kredito uniją, kurios narys esate.

Norint gauti naują mokėjimo kortelę, reikia per 3 darbo dienas po kortelės užblokavimo kreiptis į savo kredito uniją ir raštu pranešti apie kortelės praradimą bei pateikti užsakymą naujos kortelės pagaminimui.

Dėl „KREDA Prepaid Mastercard®” kortelės išdavimo sąlygų ir įkainių kreipkitės į artimiausią KREDA grupės kredito uniją.

Kaip tapti KREDA grupės kredito unijos nariu?

Jūsų patogumui į uniją galite kreiptis iš anksto užpildę prašymą išduoti mokėjimo kortelę.

Prašymas išduoti mokėjimo kortelę

Apie mokėjimo korteles

Kas yra bekontaktis mokėjimas?

Bekontaktė technologija – tai dar vienas būdas prekybos vietoje atsiskaityti mokėjimo kortele prisijungiant prie mokėjimo terminalo. Bekontakčio mokėjimo galimybė įdiegta visose„KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelėse (pastaba: Herkus mokėjimo kortelės neturi bekontakčio funkcionalumo).

Naudojama technologija – paprastai vadinama artimojo lauko ryšių technologija (angl. near field communication (NFC)) – leidžia kortele arba kitų įrenginiu, kuris palaiko NFC technologija (telefonas, išmanusis laikrodis) atsiskaityti tiesiog pridėjus kortelę arba įrenginį prie terminalo. Atsiskaitant bekontakčiu būdu informacija tarp mokėjimo kortelės arba įrenginio ir mokėjimo terminalo siunčiama radijo signalu. Norint atsiskaityti bekontakčiu būdu, juos reikia tiesiog palaikyti/priliesti šalia tam skirtos vietos, pažymėtos ant mokėjimo terminalo. Terminale blyksteli šviesa arba pasigirsta pyptelėjimas. Tai signalas, kad mokėjimas atliktas. Pirmą kartą atsiskaitant bekontakte kortele, saugumo sumetimais reikės įvesti mokėjimo kortelės PIN kodą. Programa paprašo suvesti PIN kodą kas 5 kartus arba sumoje iki 150 EUR, taip patikrinant ar tikrai mokėjimą atliekate jūs – teisėtas bekontaktės kortelės naudotojas.

Kokie yra bekontakčio mokėjimo privalumai?

Bekontakčiu būdu atsiskaitysite greičiau, tad mažiau laiko gaišite eilėse. Kartu šis atsiskaitymo būdas turi visus privalumus, kokius turi ir įprasta lustinė mokėjimo kortelė su PIN kodu. Atsiskaitymo greitis ir paprastumas dar labiau didina elektroninių mokėjimų populiarumą.

Kaip žinoti, ar mano mokėjimo kortelėje yra bekontakčio mokėjimo galimybė?

ContactlessMokėjimo kortelė su bekontakčio mokėjimo galimybe beveik niekuo nesiskiria nuo įprastos lustinės kortelės su PIN kodu. Tiesiog ant jos matysite vieną ar keletą bekontakčio mokėjimo logotipų. Paprastai naudojamas toks bekontakčio mokėjimo ženklas.

Kur galima atsiskaityti bekontakčiu būdu?

Contactless2Bekontakčio mokėjimo technologija jau įdiegta ne vienoje Europos ir pasaulio valstybėse ir naudojama įvairiose parduotuvėse, smulkių prekių automatuose, parkomatuose, viešojo transporto sistemose, t. t. Tiesiog ieškokite šio bekontakčio mokėjimo ženklo.

Kaip užtikrinamas bekontakčio mokėjimo saugumas?

Bekontakčio mokėjimo kortelėse įdiegtos tokios pačios funkcijos kaip ir įprastose lustinėse kortelėse su PIN kodu. Mokėjimai apdorojami per tuos pačius saugius tinklus. Kad bekontakčiu būdu atsiskaityti būtų dar saugiau, yra nustatomas limitas – suma, kurią galite išleisti neįvesdami kortelės PIN kodo.  Nors paprastai atliekant mokėjimus iki 50 EUR PIN kodo įvesti nereikia, atlikus 5 mokėjimo operacijas bekontakčiu būdu, būsite paprašyti mokėjimo terminale įvesti PIN kodą, kad būtų patvirtinta jūsų tapatybė ir užkirstas kelias apgaulei. Be šių atsargumo priemonių ir patys turėtumėte visada saugoti savo PIN kodą bei bet kokią kitą saugos informaciją.

Kaip saugiai naudotis „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele?

Saugokite savo „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės PIN kodą

 • Įsiminkite jį ir niekam kitam jo nesakykite. Neužsirašykite PIN nei ant mokėjimo kortelės, nei ant lapelio nei kur nors kitur, kur galėtų pamatyti pašaliniai asmenys.
 • Nenaudokite PIN kodo savo gimimo metų, 1234, 1111 ir kitų lengvai atspėjamų skaitmenų kombinacijų.
 • Atsiskaitinėjant kortele suvedant PIN kodą, stenkitės, kad aplinkiniai jo nematytų.
 • Jeigu įtariate, kad Jūsų PIN kodą sužinojo kiti asmenys praneškite unijai, kurios narys esate.

Nesakykite savo „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės duomenų  

 • Niekam nesakykite savo mokėjimo kortelės saugos kodo, galiojimo datos, kortelės numerio.
 • Prisiminkite, kad banko darbuotojai niekada neprašys jūsų duomenų telefonų ar elektroniniu paštu. Jei jums skambina asmuo prisistatęs Kreda unijų darbuotoju neatskleiskite mokėjimo kortelės duomenų.

Atidžiai naudokitės savo „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele

 • Prieš patvirtindami mokėjimo kortele atsiskaitymą, visada pasitikrinkite ar teisinga yra nurodyta suma.
 • Reguliariai peržiūrėkite mokėjimo kortele atliktas operacijas interneto banke e.kreda.lt
 • Stenkitės nepamesti savo mokėjimo kortelės.
 • Pirkdami elektroninėse parduotuvėse pasitikrinkite ar yra nurodyta saugaus atsiskaitymo logotipas „Mastercard Secure“. Atliekant mokėjimus nepatikimose el. parduotuvėse gali būti pasisavinti jūsų duomenys.
Kaip pirkti mokėjimo kortele elektroninėse parduotuvėse?

Išsirinkus norimą prekę prekybininkas dažniausiai paprašys susivesti savo asmens duomenis vardą, pavardę, pristatymo adresą, telefono numerį ir t.t.

Mokėjimo metodo pasirinkimas

MastercardPereinant prie prekės apmokėjimo kitas žingsnis bus pasirinkti apmokėjimo metodą. Apmokant „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele reikia pasirinkti Mastercard apmokėjimo galimybę.

Pasirinkus mokėjimo metodą elektroninėje parduotuvėje, jums reikės suvesti savo mokėjimo kortelės duomenis

Hor Kreda 1 2

1 – Mokėjimo kortelės numeris
2 – Mokėjimo galiojimo data
3 – Mokėjimo kortelės naudotojo vardą pavardę
4 – Mokėjimo kortelės CVC2 arba CVV2 kodas (triženklis kortelės saugos kodas)

Prieš patvirtinant atsiskaitymą, įsitikinkite ar mokėjimo informacija apmokėjime nurodyta teisinga.

SecureRekomenduojame visada apsipirkti elektroninėse parduotuvės, kurios yra pažymėtos Mastercard SecureCode logotipais –  logotipai parodo, kad elektroninė parduotuvė naudoja saugaus pirkimo internetu programą.

Suvedus kortelės duomenis į Jūsų telefono numerį bus išsiųsta vienkartinė SMS žinutė su mokėjimo saugos kodu, parduotuvės pavadinimu bei mokėjimo suma. Sutikrinus informaciją ir įvedus teisingą saugos kodą, mokėjimas bus patvirtintas.

021000000

Ką daryti, jeigu nepavyksta atsiskaityti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele elektroninėje parduotuvėje?

Nuo 2021 m. sausio mėn. įsigaliojo griežtesni saugumo reikalavimai, atsiskaitant mokėjimo kortelėmis internetu. Šie reikalavimai nustatyti Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Tai reiškia, kad kortelių turėtojai internetu apsipirks dar saugiau.

Jei prekybininkas neužtikrino minėto papildomo saugumo reikalavimo, Jums gali nepavykti atsiskaityti kortele tokioje el. parduotuvėje. Jei taip nutiko, apie kitus atsiskaitymo būdus ir alternatyvas informaciją Jums turėtų suteikti tik prekybininkas. Taip pat visuomet įsitikinkite, kad internetinė parduotuvė, kurioje apsiperkate, yra saugi.

Atsiskaitant internetu gali nepavykti atsiskaityti dėl išvardintų priežasčių:

 1. Mokėjimo kortelės galiojimas pasibaigęs
 2. Mokėjimo kortelės sąskaitoje nepakankamas pinigų likutis
 3. Dėl interneto parduotuvėje esančių apribojimų (pavyzdžiui gali būti priimamos tik kreditinės mokėjimo kortelės)
Nebeišduodamos mokėjimo kortelės

HERCUS Mastercard kortelė

HERCUS Mastercard mokėjimo kortelės nebeišduodamos nuo 2019-03-01

Šios kortelės turi lygiai tokius pačius privalumus kaip ir „KREDA Prepaid Mastercard®” išskyrus bekontaktį mokėjimo atsiskaitymą.

Informacija apie automatinio valiutos keitimo tvarką atsiskaitant kortele

Mokėjimo kortelės turėtojui atliekant mokėjimo atsiskaitymą, užsienio valiuta t.y. ne eurais, operacijos suma nuo Mokėjimo kortelės sąskaitos bus nurašoma eurais. Užsienio valiuta bus keičiama į eurus pagal „Mastercard International“ nustatytą valiutos keitimo kursą. Atkreipiame dėmesį, kad mokėjimo operacijos atlikimo ir operacijos nurašymo nuo sąskaitos dieną valiutos konvertavimo kursai gali skirtis.

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2019/518, nuostatomis, jeigu tarptautinės organizacijos „Mastercard International“ nustatytas valiutos konvertavimo kursas nesutampa su tos dienos Europos centrinio banko paskelbtu valiutos keitimo kursu ir yra didesnis, šis valiutų kursų skirtumas yra prilyginamas valiutos keitimo antkainiui, kurį kortelės savininkas sumoka „MasterCard International“ organizacijai.

KREDA grupės kredito unijos už atsiskaitymus KREDA mokėjimo kortelėmis užsienio valiuta netaiko jokio papildomo valiutos keitimo mokesčio.

D.U.K. apie mokėjimo korteles

Per kiek laiko pagaminama „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė?

Mokėjimo kortelės įprastai yra pagaminamos per 7-10 darbo dienas.

Kaip užsisakyti naują „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

„KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę galite užsisakyti atvykę į artimiausią unijos skyrelį ir užpildę mokėjimo kortelės prašymą.

Pamiršau „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės PIN kodą, ką daryti?

Pamiršus mokėjimo kortelės kodą kreipkitės į KREDA grupės kredito uniją dėl PIN kodo atstatymo.

Kaip sužinoti, kokie limitai yra nustatyti „KREDA Prepaid Mastercard®” kortelei?

„KREDA Prepaid Mastercard ®“  mokėjimo kortelės limitus galite pamatyti ir pasikeisti KREDA mobiliojoje programėlėje (ją galite nemokamai atsisiųsti Android ir iOS platformos mobiliesiems įrenginiams) arba kreipkitės į savo KREDA grupės kredito uniją.

Ką daryti pametus „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

Pametus mokėjimo kortelę nedelsdami ją blokuokite.

Kaip užblokuoti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

Užblokuoti kortelę galite:

 • bet kuriuo paros metu interneto banko e.kreda paskyroje,
 • bet kuriuo paros metu KREDA mobiliojoje programėlėje,
 • darbo valandomis paskambinę į KREDA grupės kredito uniją, kurios narys esate.
Kaip atblokuoti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

Užblokavus savo „KREDA Prepaid Mastercard ®“  mokėjimo kortelę (pvz. suvedus neteisingą PIN kodą arba atsiskaitant internetu), atblokuoti ją galėsite susisiekę su KREDA grupės kredito unija, kurios narys esate.

Kiek laiko galioja „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė?

Visos mokėjimo kortelės galioja 3 metus nuo pagaminimo. Tikslią mokėjimo kortelės galiojimo datą galite pasitikrinti ant mokėjimo kortelės. Jei ant kortelės parašyta 04/23, ji galioja iki 2023-04-30

Kodėl negaliu atsiskaityti prekybos vietose?

Pasitikrinkite, ar mokėjimo kortelės sąskaitoje yra pakankamai pinigų, iki kada galioja, ar kortelė nėra blokuota. Jei atsiskaitote bekontakčiu būdu, pabandykite atsiskaityti suvedant PIN kodą. Jeigu vis tiek nepavyksta, kreipkitės į KREDA grupės kredito uniją, kurios narys esate.

Kur galiu patikrinti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės likutį?

Mokėjimo kortelės likutį galite patikrinti:

 • Mastercard ženklu pažymėtuose bankomatuose,
 • prisijungę prie elektroninės bankininkystės e.kreda.lt,
 • prisijungus prie KREDA mobiliosios programėlės (kurią galite atsisiųsti  nemokamai į Android ir iOS platformų mobiliuosius įrenginius).
Kaip išjungti pirkimo internetu funkcionalumą ?

Pirkimo internetu funkcionalumą galite išjungti KREDA mobiliojoje programėlės skiltyje “Kortelės”

Ką daryti, jei išraše pamačiau operaciją, kuriuos neatlikau?

Pirmiausia siūlome kreiptis į prekybininką ir išsiaiškikinti, kodėl buvo rezervuota ar nurašyta konkreti suma, bei tartis dėl jos grąžinimo. Jeigu nepavyks susitarti su prekybininku, susisiekite su Jūsų kredito unija.

 

„Mastercard“ yra registruotas prekės ženklas, o apskritimų dizainas yra „Mastercard International Incorporated“ prekės ženklas. Kortelė yra išduoda UAB „PayrNet Ltd“ pagal „Mastercard International Inc.“ licenciją. UAB „PayrNet“ yra įgaliota Lietuvos banko pagal Lietuvos Respublikos elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymą (nuoroda LB001994). „Google Pay“ yra „Google LLC“ prekių ženklas.

Apple, Apple logotipas, Apple Pay, Apple Watch, Face ID, Mac, MacBook, iPhone ir iPad yra Apple Inc. prekių ženklai, registruoti JAV ir kitose šalyse.