Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

Mokėjimo kortelės

Bekontaktė „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė – tai prestižinė tarptautinė mokėjimo kortelė, su kuria galite atsiskaityti už prekes ir įvairias paslaugas Lietuvoje, užsienyje, ir internetinėse parduotuvėse. Užsisakyti mokėjimo kortelę galite atvykę į uniją ir užpildę prašymą.

Mokėjimo kortelės

Atsisiuntus mobiliąją programėlę KREDA, galėsite patogiai ir paprastai valdyti mokėjimo kortelės nustatymus ir limitus:

  • užblokuoti mokėjimo kortelę;
  • išjungti arba įjungti bekontakčius atsiskaitymus „KREDA Prepaid Mastercard®”;
  • išjungti arba įjungti atsiskaitymus internetinėse parduotuvėse;
  • išjungti arba įjungti atsiskaitymus užsienyje;
  • išjungti arba įjungti pinigų išgryninimą bankomatuose;
  • nustatyti išgryninimo bankomatuose ir mokėjimo limitus.

Su Jūsų mokėjimo kortelės atsiskaitymo planu  galėsite:

  • užsisakyti viešbučių kambarius ir išsinuomoti automobilį;
  • pirkti, rezervuoti lėktuvo bilietus;
  • registruoti kortelę maisto bei transporto paslaugų tiekėjų elektroninėje programėlėje.

„KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė gali būti išduodama :

  • be kredito limito;
  • su kredito limitu.

Pagrindinės kredito limito suteikimo sąlygos:

  • palūkanos skaičiuojamos nuo panaudotos kredito limito sumos;
  • panaudotas kredito limitas grąžinamas fiksuotomis įmokomis nustatytą kiekvieną mėnesio dieną arba, atsižvelgus į Jūsų individualius poreikius;
  • kredito limito grąžinimas, kredito unijai paprašius, užtikrinamas laidavimu.

Mokėjimo kortelių įkainius galite sužinoti KREDA grupės kredito unijų internetinėse svetainėse.

KĄ DARYTI, JEIGU PRARADOTE „KREDA Prepaid Mastercard®” KORTELĘ?

Jeigu praradote savo mokėjimo kortelę, nedelsdami ją užblokuokite.

Užblokuoti kortelę galite bet kuriuo paros metu interneto banko e.kreda paskyroje, mobiliojoje programėlėje KREDA arba darbo valandomis paskambinę į KREDA grupės kredito uniją, kurios narys esate.

Norint gauti naują mokėjimo kortelę, reikia per 3 darbo dienas po kortelės užblokavimo kreiptis į savo kredito uniją ir raštu pranešti apie kortelės praradimą bei pateikti užsakymą naujos kortelės pagaminimui.

Dėl „KREDA Prepaid Mastercard®” kortelės išdavimo sąlygų ir įkainių kreipkitės į artimiausią KREDA grupės kredito uniją.

Kaip tapti KREDA grupės kredito unijos nariu?

Jūsų patogumui į uniją galite kreiptis iš anksto užpildę prašymą išduoti mokėjimo kortelę.

Prašymas išduoti mokėjimo kortelę

Apie mokėjimo korteles

Kas yra bekontaktis mokėjimas?

Bekontaktė technologija – tai dar vienas būdas prekybos vietoje atsiskaityti mokėjimo kortele prisijungiant prie mokėjimo terminalo. Bekontakčio mokėjimo galimybė įdiegta visose „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelėse (pastaba: Herkus mokėjimo kortelės neturi bekontakčio funkcionalumo).

Naudojama technologija – paprastai vadinama artimojo lauko ryšių technologija (angl. near field communication (NFC)) – leidžia kortele arba kitų įrenginiu, kuris palaiko NFC technologija (telefonas, išmanusis laikrodis) atsiskaityti tiesiog pridėjus kortelę arba įrenginį prie terminalo. Atsiskaitant bekontakčiu būdu informacija tarp mokėjimo kortelės arba įrenginio ir mokėjimo terminalo siunčiama radijo signalu. Norint atsiskaityti bekontakčiu būdu, juos reikia tiesiog palaikyti/priliesti šalia tam skirtos vietos, pažymėtos ant mokėjimo terminalo. Terminale blyksteli šviesa arba pasigirsta pyptelėjimas. Tai signalas, kad mokėjimas atliktas. Pirmą kartą atsiskaitant bekontakte kortele, saugumo sumetimais reikės įvesti mokėjimo kortelės PIN kodą. Programa paprašo suvesti PIN kodą kas 5 kartus arba sumoje iki 150 EUR, taip patikrinant ar tikrai mokėjimą atliekate jūs – teisėtas bekontaktės kortelės naudotojas.

Kokie yra bekontakčio mokėjimo privalumai?

Bekontakčiu būdu atsiskaitysite greičiau, tad mažiau laiko gaišite eilėse. Kartu šis atsiskaitymo būdas turi visus privalumus, kokius turi ir įprasta lustinė mokėjimo kortelė su PIN kodu. Atsiskaitymo greitis ir paprastumas dar labiau didina elektroninių mokėjimų populiarumą.

Kaip žinoti, ar mano mokėjimo kortelėje yra bekontakčio mokėjimo galimybė?

ContactlessMokėjimo kortelė su bekontakčio mokėjimo galimybe beveik niekuo nesiskiria nuo įprastos lustinės kortelės su PIN kodu. Tiesiog ant jos matysite vieną ar keletą bekontakčio mokėjimo logotipų. Paprastai naudojamas toks bekontakčio mokėjimo ženklas.

Kur galima atsiskaityti bekontakčiu būdu?

Contactless2Bekontakčio mokėjimo technologija jau įdiegta ne vienoje Europos ir pasaulio valstybėse ir naudojama įvairiose parduotuvėse, smulkių prekių automatuose, parkomatuose, viešojo transporto sistemose, t. t. Tiesiog ieškokite šio bekontakčio mokėjimo ženklo.

Kaip užtikrinamas bekontakčio mokėjimo saugumas?

Bekontakčio mokėjimo kortelėse įdiegtos tokios pačios funkcijos kaip ir įprastose lustinėse kortelėse su PIN kodu. Mokėjimai apdorojami per tuos pačius saugius tinklus. Kad bekontakčiu būdu atsiskaityti būtų dar saugiau, yra nustatomas limitas – suma, kurią galite išleisti neįvesdami kortelės PIN kodo.  Nors paprastai atliekant mokėjimus iki 50 EUR PIN kodo įvesti nereikia, atlikus 5 mokėjimo operacijas bekontakčiu būdu, būsite paprašyti mokėjimo terminale įvesti PIN kodą, kad būtų patvirtinta jūsų tapatybė ir užkirstas kelias apgaulei. Be šių atsargumo priemonių ir patys turėtumėte visada saugoti savo PIN kodą bei bet kokią kitą saugos informaciją.

MOKĖJIMO KORTELIŲ SUKČIAVIMO SCHEMOS. KAIP IŠVENGTI SUKČIAVIMO?

Netikra internetinė parduotuvė – vienas iš populiariausiu sukčiavimo būdu. Nusikaltėliai sukuria savo netikra internetinę svetainę. Tokia svetainė vizualiai dažniausiai atrodo ganėtinai reali ir nesukelia jokių įtarimų. Svetainės adreso pavadinimas gali būti panašus į realiai egzistuojančios internetinės parduotuvės adresą. Netikros parduotuvės tikslas – per kuo trumpesnį laiką gauti kuo daugiau pinigų iš patiklių žmonių, o vienintelis būdas tai padaryti yra siūlant ženkliai mažesnes prekių kainas arba taikant labai dideles nuolaidas. Tokioje parduotuvėje apmokėjus už prekes jų negausite o pinigų nesusigrąžinsite. Dažnu atveju netikros internetinės parduotuvės prašo suvesti mokėjimo kortelės duomenys ir vėliau nuo kortelės bando nurašyti sumas už nesuteiktas paslaugas.

Netikros el. parduotuvės požymiai:

  • produktai ir paslaugos siūlomos už labai žemas kainas;
  • internetinės parduotuvės pavadinimas/logotipas yra panašus į žinomos internetinės parduotuvės pavadinimą;
  • internete trūksta informacijos apie parduotuvę;
  • parduotuvės domeno vardas užregistruotas neseniai;
  • nenurodyti atstovų kontaktai, nėra elektroninio pašto adreso.

Šis požymių sąrašas nėra baigtinis, tačiau jei planuojate pirkti el. parduotuvėje, kuri atitinka dalį paminėtų požymių, įvertinkite pinigų praradimo riziką.

Kaip apsisaugoti perkant „mažiau“ patikimoje parduotuvėje?

  • jei aktyviai perkate internetinėse parduotuvėse, turėkite atskirą mokėjimo kortelę, skirtą internetiniams pirkiniams o kortelėje laikykite mažesnes sumas;
  • rekomenduojame visada apsipirkti elektroninėse parduotuvės, kurios yra pažymėtos Mastercard SecureCode logotipais –  logotipai parodo, kad elektroninė parduotuvė naudoja saugaus pirkimo internetu programą.
  • pasidomėkite atsiliepimais apie internetinę bankininkystę

Mokėjimo kortelės duomenų nuskaitymas (skimmingas) – retesnė sukčiavimo rūšis, kai ant bankomato yra sumontuojama papildoma duomenų nuskaitymo įranga, kuri nukopijuoja duomenis iš kortelės magnetinės juostelės ir jos PIN kodą tam, kad būtų galima pagaminti suklastotą kortelę, o vėliau ja pasinaudoti neteisėtai pasisavinant lėšas. Kartais mokėjimo kortelės duomenų nuskaitymas vyksta kai kortelės yra atiduodamos restoranuose, aptarnaujančiam personalui ar barmenams.

  • įsitikinkite, kad ant bankomato nėra papildomų informacijos nuskaitymo įrenginių;
  • pinigus saugiau nuimti bankomate, esančiame banko/parduotuvės viduje;
  • jei kortelė įstrigo bankomate, iškart skambinkite bankui ir ją užblokuokite;
  • stebėkite pardavėjo veiksmus su kortele, neleiskite kortelės nusinešti. Įsitikinkite, kad gražinta kortelė yra tikroji, o ne dublikatas.
Kaip saugiai naudotis „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele?

Saugokite savo „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės PIN kodą

  • Įsiminkite jį ir niekam kitam jo nesakykite. Neužsirašykite PIN nei ant mokėjimo kortelės, nei ant lapelio nei kur nors kitur, kur galėtų pamatyti pašaliniai asmenys.
  • Nenaudokite PIN kodo savo gimimo metų, 1234, 1111 ir kitų lengvai atspėjamų skaitmenų kombinacijų.
  • Atsiskaitinėjant kortele suvedant PIN kodą, stenkitės, kad aplinkiniai jo nematytų.
  • Jeigu įtariate, kad Jūsų PIN kodą sužinojo kiti asmenys praneškite unijai, kurios narys esate.

Nesakykite savo „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės duomenų  

  • Niekam nesakykite savo mokėjimo kortelės saugos kodo, galiojimo datos, kortelės numerio.
  • Prisiminkite, kad banko darbuotojai niekada neprašys jūsų duomenų telefonų ar elektroniniu paštu. Jei jums skambina asmuo prisistatęs Kreda unijų darbuotoju neatskleiskite mokėjimo kortelės duomenų.

Atidžiai naudokitės savo „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele

  • Prieš patvirtindami mokėjimo kortele atsiskaitymą, visada pasitikrinkite ar teisinga yra nurodyta suma.
  • Reguliariai peržiūrėkite mokėjimo kortele atliktas operacijas interneto banke e.kreda.lt
  • Stenkitės nepamesti savo mokėjimo kortelės.
  • Pirkdami elektroninėse parduotuvėse pasitikrinkite ar yra nurodyta saugaus atsiskaitymo logotipas „Mastercard Secure“. Atliekant mokėjimus nepatikimose el. parduotuvėse gali būti pasisavinti jūsų duomenys.
Kaip pirkti mokėjimo kortele elektroninėse parduotuvėse?

Išsirinkus norimą prekę prekybininkas dažniausiai paprašys susivesti savo asmens duomenis vardą, pavardę, pristatymo adresą, telefono numerį ir t.t.

Mokėjimo metodo pasirinkimas

MastercardPereinant prie prekės apmokėjimo kitas žingsnis bus pasirinkti apmokėjimo metodą. Apmokant „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele reikia pasirinkti Mastercard apmokėjimo galimybę.

Pasirinkus mokėjimo metodą elektroninėje parduotuvėje, jums reikės suvesti savo mokėjimo kortelės duomenis

Hor Kreda 1 2

1 – Mokėjimo kortelės numeris
2 – Mokėjimo galiojimo data
3 – Mokėjimo kortelės naudotojo vardą pavardę
4 – Mokėjimo kortelės CVC2 arba CVV2 kodas (triženklis kortelės saugos kodas)

Prieš patvirtinant atsiskaitymą, įsitikinkite ar mokėjimo informacija apmokėjime nurodyta teisinga.

SecureRekomenduojame visada apsipirkti elektroninėse parduotuvės, kurios yra pažymėtos Mastercard SecureCode logotipais –  logotipai parodo, kad elektroninė parduotuvė naudoja saugaus pirkimo internetu programą.

Suvedus kortelės duomenis į Jūsų telefono numerį bus išsiųsta vienkartinė SMS žinutė su mokėjimo saugos kodu, parduotuvės pavadinimu bei mokėjimo suma. Sutikrinus informaciją ir įvedus teisingą saugos kodą, mokėjimas bus patvirtintas.

021000000

Ką daryti, jeigu nepavyksta atsiskaityti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortele elektroninėje parduotuvėje?

Nuo 2021 m. sausio mėn. įsigaliojo griežtesni saugumo reikalavimai, atsiskaitant mokėjimo kortelėmis internetu. Šie reikalavimai nustatyti Europos Sąjungos (ES) valstybėse. Tai reiškia, kad kortelių turėtojai internetu apsipirks dar saugiau.

Jei prekybininkas neužtikrino minėto papildomo saugumo reikalavimo, Jums gali nepavykti atsiskaityti kortele tokioje el. parduotuvėje. Jei taip nutiko, apie kitus atsiskaitymo būdus ir alternatyvas informaciją Jums turėtų suteikti tik prekybininkas. Taip pat visuomet įsitikinkite, kad internetinė parduotuvė, kurioje apsiperkate, yra saugi.

Atsiskaitant internetu gali nepavykti atsiskaityti dėl išvardintų priežasčių:

  1. Mokėjimo kortelės galiojimas pasibaigęs
  2. Mokėjimo kortelės sąskaitoje nepakankamas pinigų likutis
  3. Dėl interneto parduotuvėje esančių apribojimų (pavyzdžiui gali būti priimamos tik kreditinės mokėjimo kortelės)
Nebeišduodamos mokėjimo kortelės

HERCUS Mastercard kortelė

HERCUS Mastercard mokėjimo kortelės nebeišduodamos nuo 2019-03-01

Šios kortelės turi lygiai tokius pačius privalumus kaip ir „KREDA Prepaid Mastercard®” išskyrus bekontaktį mokėjimo atsiskaitymą.

Informacija apie automatinio valiutos keitimo tvarką atsiskaitant kortele

Mokėjimo kortelės turėtojui atliekant mokėjimo atsiskaitymą, užsienio valiuta t.y. ne eurais, operacijos suma nuo Mokėjimo kortelės sąskaitos bus nurašoma eurais. Užsienio valiuta bus keičiama į eurus pagal „Mastercard International“ nustatytą valiutos keitimo kursą. Atkreipiame dėmesį, kad mokėjimo operacijos atlikimo ir operacijos nurašymo nuo sąskaitos dieną valiutos konvertavimo kursai gali skirtis.

Remiantis Europos Parlamento ir Tarybos reglamento (ES) 2019/518, nuostatomis, jeigu tarptautinės organizacijos „Mastercard International“ nustatytas valiutos konvertavimo kursas nesutampa su tos dienos Europos centrinio banko paskelbtu valiutos keitimo kursu ir yra didesnis, šis valiutų kursų skirtumas yra prilyginamas valiutos keitimo antkainiui, kurį kortelės savininkas sumoka „MasterCard International“ organizacijai.

KREDA grupės kredito unijos už atsiskaitymus KREDA mokėjimo kortelėmis užsienio valiuta netaiko jokio papildomo valiutos keitimo mokesčio.

D.U.K. apie mokėjimo korteles

Per kiek laiko pagaminama „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė?

Mokėjimo kortelės įprastai yra pagaminamos per 7-10 darbo dienas.

Kaip užsisakyti naują „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

„KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę galite užsisakyti atvykę į artimiausią unijos skyrių ir užpildę mokėjimo kortelės prašymą.

Pamiršau „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės PIN kodą, ką daryti?

Pamiršus mokėjimo kortelės kodą kreipkitės į KREDA grupės kredito uniją dėl PIN kodo atstatymo.

Kur galima pasikeisti mokėjimo kortelės PIN kodą?

Mokėjimo kortelės PIN kodą galite pasikeisti Luminor ir Medus bankomatuose.

Kaip sužinoti, kokie limitai yra nustatyti „KREDA Prepaid Mastercard®” kortelei?

„KREDA Prepaid Mastercard®“  mokėjimo kortelės limitus galite pamatyti ir pasikeisti KREDA mobiliojoje programėlėje (kurią galite atsisiųsti nemokamai į Android ir iOS operacinių sistemų mobiliuosius įrenginius) arba kreipkitės į savo KREDA grupės kredito uniją.

Ką daryti pametus „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

Pametus mokėjimo kortelę nedelsdami ją blokuokite.

Kaip užblokuoti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

Užblokuoti kortelę galite:

  • bet kuriuo paros metu interneto banko e.kreda paskyroje;
  • bet kuriuo paros metu KREDA mobiliojoje programėlėje;
  • darbo valandomis paskambinę į KREDA grupės kredito uniją, kurios narys esate.
Kaip atblokuoti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelę?

Užblokavus savo „KREDA Prepaid Mastercard®“  mokėjimo kortelę (pvz. suvedus neteisingą PIN kodą arba atsiskaitant internetu), atblokuoti ją galėsite susisiekę su KREDA grupės kredito unija, kurios narys esate.

Kiek laiko galioja „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelė?

Visos mokėjimo kortelės galioja 3 metus nuo pagaminimo. Tikslią mokėjimo kortelės galiojimo datą galite pasitikrinti ant mokėjimo kortelės. Jei ant kortelės parašyta 04/23, ji galioja iki 2023-04-30

Kodėl negaliu atsiskaityti prekybos vietose?

Pasitikrinkite, ar mokėjimo kortelės sąskaitoje yra pakankamai pinigų, iki kada galioja, ar kortelė nėra blokuota. Jei atsiskaitote bekontakčiu būdu, pabandykite atsiskaityti suvedant PIN kodą. Jeigu vis tiek nepavyksta, kreipkitės į KREDA grupės kredito uniją, kurios narys esate.

Kur galiu patikrinti „KREDA Prepaid Mastercard®” mokėjimo kortelės likutį?

Mokėjimo kortelės likutį galite patikrinti:

  • Mastercard ženklu pažymėtuose bankomatuose;
  • prisijungę prie elektroninės bankininkystės e.kreda.lt;
  • prisijungus prie KREDA mobiliosios programėlės (kurią galite atsisiųsti nemokamai į Android ir iOS operacinių sistemų mobiliuosius įrenginius).
Kaip išjungti pirkimo internetu funkcionalumą ?

Pirkimo internetu funkcionalumą galite išjungti KREDA mobiliojoje programėlės skiltyje “Kortelės”.

Ką daryti, jei išraše pamačiau operaciją, kuriuos neatlikau?

Pirmiausia siūlome kreiptis į prekybininką ir išsiaiškinti, kodėl buvo rezervuota ar nurašyta konkreti suma, bei tartis dėl jos grąžinimo. Jeigu nepavyks susitarti su prekybininku, susisiekite su Jūsų kredito unija.

Ką daryti, jei praėjus 16 dienų mokėjimo kortelės rezervacija vis tiek išlieka?

Jeigu lėšos buvo nurašytos nuo sąskaitos, ir vis dar matomos rezervuotų operacijų sąraše, turėtumėte interneto banke pateikti prašymą atšaukti rezervuotą sumą.

Turėkite omenyje, kad operacijų sumos rezervuojamos tol, kol gaunamas patvirtinimas iš prekybininko, bet ne ilgiau kaip 16 dienų. Praėjus 16 dienų rezervacija atšaukiama automatiškai.

Jeigu rezervacija automatiškai neatšaukiama, susisiekite su Unija elektroninėje bankininkystėje pateikdami prašymą.

Norėdami tai padaryti, prisijunkite prie interneto banko ir pasirinkite voko ženklą:

Mok K

Atsivėrusiame lange pasirinkite temą – „Mokėjimai ir mokėjimo kortelės“ ir parašykite laisva forma kokia rezervacija išliko daugiau nei 16 d.

Ką daryti, jei bankomatas negrąžino mokėjimo kortelės?

Gali pasitaikyti tokių atvejų, kai kortelė užstringa bankomate dėl įvairių priežasčių. Tokiu atveju kortelę reikia pakeisti užsisakant naują nekeičiant turimos sąskaitos. Naują mokėjimo kortelę galite užsakyti kredito unijos skyriuje.

Jei bankomatas negrąžino jūsų mokėjimo kortelės, visuomet mokėjimo kortelės sąskaitos išraše patikrinkite, ar atlikta operacija apskaityta teisingai.

Atkreipiame jūsų dėmesį, kad, jei mokėjimo kortelės negrąžino ir pinigų neišdavė bankomatas, jūsų grąžinimo prašymas gali užtrukti apie 60 dienų.

Kaip aktyvuoti naują mokėjimo kortelę?

Naują mokėjimo kortelę visada reikia aktyvuoti įdėjus į bankomatą ir suvedus teisingą PIN kodą.

Jeigu kortelė buvo užblokuota ir vėliau atblokuota, tokiu atveju taip pat reikia aktyvuoti mokėjimo kortelę įdėjus į bankomatą ir suvedus teisingą PIN kodą.

Kokie bankomatai priima KREDA mokėjimo kortelę?

KREDA mokėjimo kortelę aptarnauja visi bankomatai pažymėti „Mastercard“ logotipu.

 
Kreda Mastercard® kortelė yra išduoda „Paynovate SA“ pagal „Mastercard International Inc.“ licenciją. „Paynovate SA“ yra e. pinigų leidėjas, kurio reguliatorius yra Belgijos nacionalinis bankas. „Paynovate SA“ yra registruota Banque-Carrefour des Entreprises (nr. BE0506 763 929). „Paynovate SA“ yra tiesioginis Mastercard narys. „Mastercard“ yra registruotas prekės ženklas, o apskritimų dizainas yra „Mastercard International Incorporated“ prekės ženklas. „Google“ ir „Google Pay“ yra „Google LLC“ prekių ženklas. Apple, Apple logotipas, Apple Pay, Apple Watch, Face ID, Mac, MacBook, iPhone ir iPad yra Apple Inc. prekių ženklai, registruoti JAV ir kitose šalyse.