Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

KREDA unijų grupė pradeda teikti žaliąsias paskolas gyventojams

2022 m. Sausio 04 d.
Aj 216

Dakaro ralio komandos KREDA narys Antanas Juknevičius ir žaliasis pasirinkimas – elektramobilis

Nuo šiol privatiems asmenims, besirenkantiems ekologiškas transporto ar namų ūkio technologijas, KREDA unijų grupė siūlo pasinaudoti žaliąja paskola ir sutaupyti, ateityje gerokai sumažinti išlaidas bei išvengti galimo taršos mokesčio. 

Brangstant elektros energijai ir įvedant automobilių taršos mokestį, gyventojai ieško alternatyvų, kurios leistų sutaupyti. Viena jų – ekonomiškos ir ekologiškos priemonės, kurias apsimoka įsigyti naudojantis Žaliąja paskola.

Jau dabar vienas iš keturių vairuotojų renkasi elektromobilį ar hibridinį automobilį – ir dėl švaresnės energijos, ir dėl to, kad išvengtų taršos mokesčių, kuriuos ketinama įvesti.

Pastaruoju metu fiksuojamas elektros kainos augimas, tuo tarpu energijos vartojimas ir jos poreikis tik didėja. Alternatyva – įsirengti saulės jėgainę ir gaminti savo elektrą. Skaičiuojama, kad saulės jėgainės tarnauja iki 30 metų, o atsiperka vidutiniškai per 7 metus.

Jolita Cesoniene

KREDA unijų grupės atstovė Jolita Česonienė teigia, kad pastebėjo tendenciją, jog KREDA klientai ieško galimybių įsigyti ekologiškų įrenginių, kurie ateityje padėtų jiems sumažinti išlaidas energijai ir išvengti galimų taršos mokesčių

Tad Žalioji paskola – išskirtinė rinkoje nauja KREDA unijų grupės paslauga gyventojams – atsirado pačiu laiku. Pasinaudoję ja, dabar ne tik išvengs taršos mokesčių, didėjančių sąskaitų, bet kartu ir sutaupys ateityje. 

„Mes nuolat bendraudami su savo klientais, turime galimybę analizuoti besikeičiančius jų poreikius ir reaguodami į tai pasiūlyti jiems labiausiai tinkamas paslaugas. Pastebėjome, kad šiuo metu žmonės ieško galimybių įsigyti ekologiškų įrenginių, kurie ateityje padėtų jiems sumažinti išlaidas energijai ir išvengti galimų taršos mokesčių. Todėl KREDA unijų grupė savo privatiems klientams sukūrė išskirtines sąlygas saulės elektrinėms, elektromobiliams ir šilumos įrenginiams įsigyti. Jau dabar jie gali kreiptis dėl Žaliosios paskolos“, – apie Žaliosios paskolos atsiradimą sako KREDA unijų grupės atstovė Jolita Česonienė.

Išskirtinės sąlygos

Žalioji paskola skirta ekologiškai mąstantiems ir taupiems vartotojams, todėl ir skolinimo sąlygos jiems išskirtinės. Pagrindinis privalumas tas, kad taikomi mokesčiai gerokai mažesni nei įprastų vartojimo kreditų – palūkanos vos nuo 4,9 proc., sutarties administravimo (sudarymo) mokestis – 1,5 proc. (min. 100 EUR).

Skolinama suma 500 – 15 000 Eur tiesiog pervedama į kliento sąskaitą. Antra, pirkėjams daugeliu atvejų nereikia rūpintis dėl pradinio įnašo, nes finansuojama iki 100 proc. pirkinio vertės. Trečia, terminas nespaudžia – paskolą galima grąžinti per penkerius metus. Ketvirta, net ir panorėjus terminą paankstinti, netaikomas išankstinio kredito grąžinimo mokestis.

Šiais privalumais gali naudotis ne tik perkantys elektromobilį ar hibridinį automobilį, bet ir įsigyjantys saulės baterijas ar nutolusios elektrinės dalį, taip pat įsirengiantys saulės elektrines klientai. Taip pat tai aktualu ir perkantiems bei įsirengiantiems naują šilumos siurblį ar biokuro katilą, atitinkantį 5 klasės efektyvumo ir emisijų išmetamų teršalų reikalavimus.

 

 

Laimi ir žmogus, ir aplinka

Gyventojai sutaupys du kartus: ir mažesnių palūkanų sąskaita ir elektros bei šilumos energijos išlaidų sąskaita.

Atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas ne tik mažina išlaidas elektros energijai, bet ir prisideda prie aplinkosaugos. Perėjimas prie žalios energetikos išties yra tvarus ir šiuolaikiškas sprendimas. Žmogus neteršia aplinkos atliekomis, o įdiegtos technologijos yra tylios, neskleidžia virpesių.

Atsakingas lėšų panaudojimas

Suteikdama išskirtines Žaliąsias paskolas KREDA rūpinasi, kad lėšos iš tiesų būtų naudojamos tvarios energetikos priemonėms įsigyti. Todėl sudariusių paskolos sutartį klientų prašoma per tris mėnesius unijai pateikti tai liudijančių dokumentų kopijas: prijungimo prie ESO skirstomojo tinklo (saulės baterijų / elektrinės ar jos dalies įsigijimo atveju) sutarties arba automobilio registracijos pažymėjimo, arba šilumos siurblio(-ių) ar biokuro katilo, atitinkančio 5 klasės efektyvumo ir emisijų išmetamų teršalų reikalavimus įsigijimo sutarties ir pirkimo kvito.

Kitu atveju, t. y. neatlikus šių veiksmų arba paskolos sumą panaudojus kitai paskirčiai, unija pasilieka teisę atšaukti specialią fiksuotą metinių palūkanų normą. Tuomet gali būti pritaikytos 5% didesnės fiksuotos metinės palūkanos nei buvo numatyta Žaliosios paskolos sutartyje.

Žaliosios paskolos sąlygų pavyzdys: Skolinantis 10 000 eurų, kai sudaroma sutartis 48 mėn. laikotarpiui, taikant 4,9 proc. dydžio fiksuotą palūkanų normą ir 150 eurų sutarties sudarymo administravimo (sudarymo) mokestį, mėnesio įmoka – 229,84 eurų (iš viso 48 įmokos), bendra palūkanų suma – 1 032,33 eurų, o visa kredito gavėjo sumokama suma – 11 032,33 eurų. Bendros paskolos kainos metinė norma – 5,82 proc.