Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

KREDA unijų grupė III ketvirtį baigė fiksuodama augimą ir jau viršijusi pernykštį pelną

2021 m. Gruodžio 23 d.

KREDA unijų grupė, vienijanti 11 partnerių, per tris šių metų ketvirčius augo visuose veiklos sektoriuose ir pasiekė 1,9 mln. EUR pelną kartu viršydama visų 2020 metų rezultatą.

KREDA unijų grupės turtas per metus paaugo 15,5 proc. ir šiuo metu siekia 239 mln. EUR.

Kreda Unijų Grupės Atstovė Jolita Cesoniene

KREDA unijų grupės atstovė Jolita Česonienė

„Praaugome patys save. Taip norisi pasakyti apie KREDA grupės šių 2021 metų III ketvirčio rezultatus, nes šio laikotarpio pelnas jau viršijo visų 2020 metinį pelną. Tai, kad augimą fiksavome visuose veiklos sektoriuose – didėjo ir paskolų, ir indėlių portfeliai – rodo, kad klientai mumis pasitiki, nes mes siūlome būtent jiems tinkamiausias paslaugas ir sąlygas“, – pristatydamas III ketvirčio rezultatus džiaugėsi KREDA unijų grupės atstovė Jolita Česonienė.

Augantį klientų pasitikėjimą puikiausiai iliustruoja tai, kad indėlių portfelis augo 15,5 proc. ir dabar indėlininkai yra patikėję KREDAI valdyti savo turto už daugiau nei 210 mln. EUR.

Ne mažiau svarbus rodiklis – paskolų portfelio augimas, kuris šiemet siekia beveik 14 proc., o iš viso KREDA unijos jau yra suteikusios 179 mln. EUR paskolų savo nariams.

Penktadaliu augo verslo klientų finansavimas: mažoms ir vidutinėms įmonėms veiklai vystyti šiemet paskolinta per 5 mln. EUR, t. y. 20 proc., daugiau. Reikšmingiausia paskolų portfelio dalis išlieka namų ūkiai, kurie šiemet skolinimąsi padidino 12 proc., arba daugiau kaip 16 mln. EUR, o visas jiems suteiktų paskolų portfelis sudarė 150 mln. EUR.

Sparčiausiai – net 36 procentus – augo vartojimo paskolos. Fizinių asmenų vartojimo poreikiams šiemet KREDA unijos paskolino 2,5 mln. EUR daugiau nei pernai.

Daugėja ir gyventojų, kreditą būstui imančių ne iš bankų, o iš unijų. Būsto paskolų portfelis šiemet pasiekė jau 65 mln. EUR ir yra 11 mln. EUR, arba 21 procentu, didesnis nei prieš metus.

Visa tai lėmė, kad per pirmuosius tris šių metų ketvirčius uždirbtas pelnas sudarė 1,9 mln. EUR. Ši suma – ne tik 53 proc. didesnė nei per atitinkamą laikotarpį praėjusiais metais, tačiau jau viršijo ir bendrą 2020 metų pelną.

KREDA unijų grupė nuolat vykdo visus priežiūros institucijų nustatytus riziką ribojančius reikalavimus. Itin aukšti išlieka kapitalo pakankamumo ir likvidumo rodikliai: bendrasis kapitalo pakankamumo rodiklis sudarė 16,53 proc. (minimalus reikalavimas 12,2 proc.), o padengimo likvidžiuoju turtu rodiklis – 675,49 proc. (minimalus reikalavimas 100 proc.), t. y. net daugiau nei šešis kartus viršijantis nustatytą reikalavimą.