Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

KREDA kredito unijos teiks valstybės subsidijuojamas būsto paskolas

2018 m. Rugsėjo 16 d.

Nuo rugsėjo mėnesio jaunos šeimos, siekiančios įsigyti pirmąjį būstą šalies regionuose, gali pretenduoti į valstybės paramą. Valstybės subsidijuojamas paskolas pradeda teikti ir KREDA kredito unijos, veikiančios įvairiuose Lietuvos regionuose.

„Šiuo metu KREDA grupės unijos su Socialinės apsaugos ir darbo ministerija baigia pasirašyti sutartis. Kai kurios mūsų kredito unijos sutartis jau pasirašė ir būsto paskolas jau pradėjo teikti. Planuojame, kad per artimiausias savaites prie paskolų teikėjų prisijungs 10 iš 11 grupės kredito unijų“, – teigia KREDA Rizikos departamento direktorė Aistė Čepulė.

Pabrėžiama, kad skirstydama subsidijas Socialinės apsaugos ir darbo ministerija netikrina kliento kreditingumo – subsidijos suteikimas negarantuoja, kad ją gavusi šeima gaus ir būstui įsigyti reikalingą paskolą. Besiskolinančių finansinis pajėgumas yra vertinamas KREDA kredito unijose, kur detaliai įvertinamos kiekvieno besikreipiančio galimybės.

„Grupės kredito unijos veikia Biržų, Ignalinos, Raseinių, Šakių, Šilalės, Kupiškio, Kauno, Panevėžio  regionuose, kuriuose ir sieksime padėti jaunoms šeimoms įsikurti. Ilgametė patirtis dirbant regionuose leidžia objektyviai vertinti kiekvieną planuojamą įsigyti objektą, suprantame regionų specifiką, pažįstame čia gyvenančius žmones ir jų aplinką. Mums galioja tokie patys atsakingo skolinimo nuostatai kaip ir kitoms finansinėms institucijoms, esame greiti ir lanksčiai reaguojame į mūsų klientų poreikius bei siekiame pasiūlyti geriausią kliento situaciją atitinkantį finansinį sprendimą“, – priduria Aistė Čepulė.

Kaip numatyta finansinės paskatos pirmąjį būstą įsigyjančioms jaunoms šeimoms įstatyme, imant paskolą privaloma įkeisti turtą, už kurį yra gauta subsidija. Ketinantiems pasinaudoti šia finansavimo galimybe svarbu žinoti, kad 10 m. po subsidijos gavimo negalima šio turto perleisti tretiesiems asmenims – jei šis reikalavimas bus pažeistas, subsidiją reikės grąžinti. KREDA kredito unijos svarstys ir tas paraiškas, kuriomis pretenduojama įsigyti pilnai neįrengtą butą ar nebaigtą statyti namą. Pagal įstatymą subsidija negalima tik turto rekonstrukcijai.

Apie „Kredą“

Jungtinė centrinė kredito unija, veikianti su prekės ženklu KREDA jungia 11 Lietuvoje veikiančių kredito unijų, kurios vienija daugiau nei 34 tūkst. narių. Pagal audituotus 2017 m. kredito unijų finansinius rezultatus KREDA grupės narės uždirbo 0,9 mln. Eur grynojo pelno. KREDA grupės narėmis yra: Akademinė kredito unija, Aukštaitijos kredito unija, Biržų kredito unija, Gyventojų ir smulkaus verslo kredito unija, Ignalinos kredito unija, Joniškio kredito unija, Raseinių kredito unija, Kredito unija „Kupiškėnų taupa“, Kredito unija „Zanavykų bankelis“, Pareigūnų kredito unija ir Šilalės kredito unija.