Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

KREDA grupės pajamos per šių metų 8 mėnesius išaugo 22 proc. – iki 6,56 mln. Eur

2020 m. Rugsėjo 16 d.


Ženkliai gerėjančius finansinius rezultatus nulėmė priešingas požiūris į šalies verslą ir ūkininkus nei didžiųjų bankų, kurie nusprendė koronaviruso pandemijos akivaizdoje sugriežtinti skolinimo sąlygas.  Be to, užsienio kapitalo finansų įstaigos jau kurį laiką nuosekliai laikėsi koncentracijos didmiesčiuose politikos ir tolo nuo Lietuvos regionų.

Lietuvos banko atlikta apklausa rodo, kad COVID-19 įkarštyje bendrus skolinimo įmonėms standartus griežtino keturi bankai. Tuo metu kredito unijos, veikiančios su prekės ženklu KREDA, vertino ir vertina susidariusią situaciją kaip naujų galimybių paiešką. Pasirinkta strategija pasiteisino, o tai liudija KREDA grupės rezultatai: palūkanų pajamos išaugo 29 proc., o palūkanų pajamos iš paskolų ūkio subjektams – 54 proc., lyginant su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu.

„Galime padėti smulkiam ir vidutiniams verslui šiame etape tęsti veiklą, išsaugoti darbo vietas ar net didinti apimtis. Vertiname kiekvieną kreditavimo projektą individualiai, o ne visą ūkio sektorių, kuris gali būti įvardintas kaip labiausiai nukentėjęs dėl vienokių ar kitokių rizikų. Paskolų portfelio augimas 2020 metais atitiko pasirinktą strategiją. Esame arti verslaujančių žmonių, todėl beveik visus klientus aplankome jų darbo vietoje: ilgai diskutuojame apie verslą ir jo perspektyvas, atrastas nišas. O kiekvienas, tapęs mūsų klientu, įgyja teisę dalyvauti unijos valdymo procesuose bei sprendimų priėmimuose. Toks verslo modelis yra ekonomiškai naudingų abipusių santykių pagrindas. Su nariais puoselėjame ilgalaikius santykius, pagrįstus abipuse pagarba ir pasitikėjimu“, – sako Jungtinės centrinės kredito unijos KREDA valdybos pirmininkė Kristina Simonovič.

KREDA grupės paskolų portfelis 2020 rugpjūčio mėnesio pabaigoje buvo 25 mln. Eur didesnis nei 2019 m. lyginamuoju laikotarpiu.