Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

KREDA grupės narė Akademinė kredito unija prisidėjo prie kilnaus tikslo

2020 m. Gegužės 14 d.

Img 6566Kas penktai šeimai Lietuvoje gresia skurdas, kas septintas šalies gyventojas maitinasi skurdžiai, tai rodo oficialūs Statistikos departamento duomenys. „Džiaugiamės Lietuvos žmonių solidarumu siekiant padėti silpniesiems. Kasdien gauname daugybę socialinių darbuotojų prašymų pagelbėti kritinėse situacijose atsidūrusiems žmonėms. Tuo tarpu dėl įvairių priežasčių visoje maisto tiekimo grandinėje atsiranda milžiniški kiekiai maisto, kuris yra tinkamas vartoti, bet neparduodamas. Jei ne labdaros organizacija „Maisto bankas“, visas šis maistas būtų utilizuotas ar keliautų į sąvartynus“ – teigia “Maisto banko” Kauno padalinio vadovė Martyna Žirgulė.

Anot padalinio vadovės Martynos, daugiausiai lėšų reikia maisto produktų transporto išlaidoms padengti, automobiliams remontuoti, maisto produktams sandėliuoti. „Kiekvieną dieną, taip pat ir karantino metu, 83 Lietuvos miestuose „Maisto bankas“ iš prekybininkų, gamintojų, surenka neparduodamą, bet tinkamą vartoti,  maistą ir per platų socialinių organizacijų tinklą išdalina jį skurstantiems žmonėms.  Kiekvienais metais stengiamės išgelbėti vis daugiau  maisto  ir pamaitinti dar daugiau žmonių, tačiau dėl labai ribotų išteklių dažnai turime sustabdyti savo entuziazmą“.

KREDA grupės narės Akademinės kredito unijos kolektyvas visa tai girdėdamas nusprendė kaip ir kiekvienais metais dalį savo pelno pasidalinti su tais, kuriems to labiausiai reikia ir skyrė 1000 Eur paramą „Maisto bankui“. „Visi žinome, kad prisidėjimas pinigais nėra tikroji parama, o mūsų visuomenės įsitraukimas į savanorystę turėtų būti daugelio žmonių misija.  Gavome puikią progą nuvykti į „Maisto banko“ sandėlius, pasižiūrėti kaip vyksta darbai ir keletą valandų skirti savanorystei“ – sako Aademinės kredito unijos administracijos vadovė Gitana Jasėnienė. Jai antrina ir savo patirtimi dalinasi kredito unijos darbuotoja Lina: „Kažkada buvau „Maisto banko“ savanorė prekybos centre dalindama skrajutes, dabar matau, kaip stipriai jie auga ir pabuvusi jų sandėliuose, supratau, kad šiandien savanorių labiausiai reikia čia.”

Thumbnail