Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

KREDA grupei suteiktas Institucinės užtikrinimo sistemos statusas

2022 m. Balandžio 20 d.

Group Of Paper People Holding Hands Together. Concept Of Social

Lietuvos banko Finansų rinkos priežiūros komitetas 2022 m. balandžio 19 d. posėdyje svarstė klausimą dėl Jungtinės centrinės kredito unijos (toliau – JCKU) pripažinimo Institucine užtikrinimo sistema (IUS) ir buvo priimtas teigiamas sprendimas:

  • Leista JCKU netaikyti ES Reglamento Nr. 575/2013 nustatytų reikalavimų pozicijoms su kredito unijomis JCKU narėmis, išskyrus pozicijas, dėl kurių susidaro Reglamente nustatyti kapitalo straipsniai.
  • Nustatyta, kad JCKU individualiai taikomas ne mažesnis kaip 50 proc. padengimo likvidžiuoju turtu rodiklio reikalavimas.
  • Nustatyta, kad JCKU individualiai taikomas ne mažesnis kaip 50 proc. grynojo pastovaus finansavimo rodiklio reikalavimas.

„Džiaugiamės priimtu sprendimu, kuris patvirtina KREDA grupės vieningos rizikos valdymo sistemos atitikimą keliamiems institucinės užtikrinimo sistemos reikalavimams. JCKU yra įsipareigojusi saugoti grupės unijas ir užtikrinti jų likvidumą bei mokumą. Lietuvos bankui pateikėme visus reikalingus duomenis, rodančius KREDA grupės rizikos valdymo sistemos patikimumą, buvo atliktas išsamus JCKU veiklos vertinimas. Nuo šiol lėšų paskirstymas grupės viduje galės vykti greičiau ir leis dar geriau patenkinti kredito unijų narių poreikius.“ – akcentuoja Marius Vaštakas, JCKU Rizikų valdymo skyriaus vadovas, administracijos vadovo pavaduotojas.

KREDA grupė susikūrė 2017 m. ir vienija Jungtinę centrinę kredito uniją bei 11 nepriklausomų kredito unijų, prižiūrimų Lietuvos banko ir Europos centrinio banko. Teikiamos visos pagrindinės kasdienės finansinės paslaugos: paskolos gyventojams bei smulkiam ir vidutiniam verslui, kaupiamieji bei terminuotieji indėliai, momentiniai mokėjimai, elektroninė bankininkystė, klientų aptarnavimas nuotoliniu būdu, POS terminalai, artimiausiu metu klientams bus pasiūlyta ir mobilioji programėlė.