Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

Kovo 20-26 d. Kreda jungiasi minėti Pasaulinę pinigų savaitę

2023 m. Kovo 20 d.

Pasauline Pinigu Diena Kreda 2023Šiais metais kovo 20-26 dienomis Lietuvoje bei kitose 80 pasaulio valstybėse bus minima Pasaulinė pinigų savaitė. Šio renginio veiklas Lietuvoje koordinuojanti institucija yra Lietuvos bankas. „Kreda” grupė taip pat jungiasi ir kviečia visą akademinę bendruomenę – mokyklas, kolegijas, universitetus – bei šeimas įsitraukti į šios savaitės renginius.

Šiais metais daugiausia dėmesio bus skiriama tvarumui – siekiama skleisti žinią apie finansinių įpročių svarbą ir jų poveikį ne tik savo asmeniniams finansams, bet ir aplinkai bei visuomenei ateityje. Organizuojant šiai Pasaulinei pinigų savaitei skirtas veiklas ir renginius, galima naudoti ir nuolatinį Pasaulinės pinigų savaitės šūkį „Mokytis. Taupyti. Uždirbti“. „Svarbiausia, kad Pasaulinės pinigų savaitės metu su visos Lietuvos vaikais ir jaunimu savo patirtimi bei žiniomis apie finansus, taupymą, racionalų jų panaudojimą ir tvarumą kalbėtume gausiai ir aktyviai, taip augintume finansiškai raštingus Lietuvos žmones.“, – sako Lietuvos banko Finansinio raštingumo centro vadovė Viktorija Dičpinigaitienė.

„Esame socialiai atsakingų unijų grupė, kurianti tvarius finansus. Suprantame, kad mes taip pat nešame atsakomybę už mūsų visuomenės finansinį raštingumą. Todėl pinigų savaitės proga norime atkreipti jūsų dėmesį ir pasidalinti keliomis savo įžvalgomis apie šias, mūsų manymu, svarbias finansinio neraštingumo temas, kurias sukūrėme kaip trumpus filmukus. Žinome, kaip moksleiviams neįdomu klausytis ilgų paskaitų, o dar apie tai, kas atrodo nuobodu ir nesvarbu. Tad ieškojome kalbos būdų ir priemonių, kurios būtų priimtinos jaunimui. Taip gimė trumpos video istorijos.” – dalinosi JCKU Operacinės rizikos, informacinio saugumo ir ESG rizikų vadovas Marius Beliūnas.
 
„Norime paskatinti moksleivius, ypač gimnazistus, pagalvoti apie finansus, pinigus, kurie tikrai yra ir bus svarbūs jų gyvenime. Pamėginome parinkti temas bei problemas, kurias sprendžiame ir savo šeimose, ir pažiūrėti sarkastiškai, kur veda neugdomas charakteris ir besiformuojantis neraštingumas. Ačiū įsitraukusiems į šį kūrybinį procesą, kalbėkime ir finansiškai ugdykimės visi kartu tiek savo šeimose, tiek ir mokymosi įstaigose.” – kvietė JCKU Rinkodaros ir komunikacijos specialistė Akvilė Bašė.
 
Trumpus filmukus galima pamatyti „Kreda” grupės „Facebook” paskyroje bei „Youtube” kanale:
Intro
Epizodas 1 
Epizodas 2
Epizodas 3
Epizodas 4
Epizodas 5