KREDA unijų grupei priklausančios kredito unijos visoje Lietuvoje ūkininkams siūlo neeilinę alternatyvą prekiniams kreditams. Jau dabar – puiki galimybė gauti žemės ūkio apyvartinį kreditą be turto įkeitimo pačiomis palankiausiomis sąlygomis, kadangi net iki 80 proc. sumokėtų palūkanų jums kompensuos Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF).
Ši priemonė skirta nuo COVID-19 sukeltos pandemijos padarinių nukentėjusiems ūkio subjektams, kurių veikla yra susijusi su žemės ūkiu. Atitikus keliamus kriterijus, kreditą galima gauti terminui iki 3 metų su galimybe jį pratęsti dar tokiam pačiam laikotarpiui.
Pagrindinė kredito informacija:
Pasak Jungtinės centrinės kredito unijos KREDA Administracijos vadovės Kristinos Simonovič, ši priemonė gali gerokai palengvinti ūkio subjektų, realiai nukentėjusių nuo COVID-19 tolimesnį darbą, o galbūt net ir išspręsti įmonių ar ūkių tolimesnio likimo ar veiklos krypties klausimą.
„COVID-19 pandemija privertė ne tik stabtelėti bei susikoncentruoti į svarbiausius klausimus, čia pat teko iš naujo pergalvoti krizių valdymo būdus. Konkurencingoje žemės ūkio srityje iššūkių netrūksta nuo klimato kaitos iki ekologiškumo užmojų, tačiau drauge su pandemijos padariniais visa tai gali iššaukti nemenką finansinę turbulenciją. KREDA unijų grupė kartu su ŽŪPGF kviečia ūkininkus itin palankiomis sąlygomis pasinaudoti apyvartiniu kreditu be turto įkeitimo, kadangi puikiai suprantame šių dienų situacijos sudėtingumą“, – mintimis dalinosi K. Simonovič.
Norint gauti kreditą su kompensuojamomis palūkanomis reikia įrodyti, jog ūkio subjektas nukentėjo nuo COVID-19 padarinių ir atitinka keliamus kriterijus. Tokį kreditą gali gauti įmonės ar ūkiai, kurie iki 2019 metų gruodžio 31 dienos nebuvo laikomi finansinių sunkumų patiriančiais verslo subjektais, tačiau po 2020 metų kovo 16 dienos susidūrė su likvidumo problemomis.
Kredito suma apskaičiuojama individualiai, vadovaujantis viena iš 3 sąlygų: kredito suma neturi viršyti dvigubo ūkio subjekto darbuotojams priskaityto darbo užmokesčio ir su juo susijusių išlaidų 2019 m.; kredito suma neturi viršyti 25 proc. ūkio subjekto apyvartos 2019 m.; kita reikalinga kredito suma, siekiant patenkinti likvidumo poreikius nuo paskolos sutarties pasirašymo momento ateinantiems 18 mėn. ūkio subjektams, kurie priskiriami mažoms ir vidutinėms įmonėms.
Bendras KREDA grupės kreditų portfelis šių metų birželio 30 dienai buvo 176,89 mln. Eur, Iš jo 59,3 mln. – kreditai žemės ūkiui, kas sudaro 33,52 proc. KREDA unijų grupės portfelio.
„Visada buvome ir esame žemės ūkio verslų strateginiai partneriai – tą atspindi ir visos KREDA unijų grupės rodomi finansiniai skaičiai, skiriamas dėmesys ūkininkams. Mūsų planuose – tik didinti finansinę pagalbą ir bendradarbiavimą šiame valstybei reikšmingame sektoriuje“, – sakė KREDA unijų grupės Administracijos vadovė K. Simonovič.
Ūkininkaujate ir susidomėjote pasiūlymu? Kreipkitės į artimiausią KREDA grupės uniją arba susisiekite su mumis telefonu +370 612 33366.
Taip pat galite spausti ant nuorodos žemiau ir savo kontaktais užpildyti užklausos formą!