Turite klausimų? +370 612 33366
Turite klausimų? +370 612 33366
Privatiems

Aktualu ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos: skirta dar beveik 45 mln. Eur

2021 m. Vasario 18 d.

Covid19 Farm12020 metų gruodžio pabaigoje LR Vyriausybė pratęsė lengvatinių paskolų teikimą juridiniams asmenims, užsiimantiems žemės ūkio, žuvininkystės, produktų gamyba, perdirbimu ir prekyba.

Trejiems metams galima pasiskolinti iki 1 mln. Eur už  0,1 – 0,69 proc. metinių palūkanų su galimu grąžinimo atidėjimu iki 12-os mėnesių. Sutartis galima sudaryti aštuoniose Jungtinės centrinės kredito unijos KREDA kredito unijose: Jungtinės centrinės, Raseinių, Ignalinos, Kupiškėnų taupos, Biržų, Aukštaitijos, Lito ir Joniškio.

Valstybės įmonės UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas (ŽŪPGF) skelbia, kad paskolos suteikiamos, neįkeičiant turto. Gavėjui yra taikomas iki 2 proc. (tačiau ne mažiau kaip 150 Eur ir ne daugiau kaip 2 500 Eur) paskolos administravimo mokestis, kuris gali būti apmokėtas paskolos lėšomis. Šia priemone galima pasinaudoti iki 2021 metų birželio 30 d.

KREDA kviečia pasinaudoti dar viena galimybę, padėsiančia puoselėti ir auginti ūkį

2020 metais pagal finansinę priemonę – „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ – ŽŪPGF suteikė lengvatinių paskolų už 88,5 mln. Eur. Lėšos atitekto beveik 700 nuo koronaviruso nukentėjusiems ūkio subjektams.

„Atsižvelgiant į praėjusių metų patirtį, nereikėtų delsti iki paskutinės dienos, nes norinčiųjų pasinaudoti lengvatinėmis paskolomis gali būti daugiau nei tam skirta lėšų. Pernai kreipėsi augalininkystės, gyvulininkystės, pienininkystės, paukštininkystės, žuvininkystės ūkiai, taip pat mišrūs ūkiai. Pinigai buvo naudojami apyvartinių lėšų balansui išlaikyti: laiku sumokėti atlyginimus, atsiskaityti su tiekėjais už trąšas, pašarus, kitas žaliavas. Taip pat buvo įsigyjamos ūkio technikos atsarginės dalys“, – teigia Jungtinės centrinės kredito unijos KREDA administracijos vadovė Kristina Simonovič.

KREDA darbuotojai pasirengę patarti ir padėti teisingai užpildyti būtinus dokumentus, norint laiku gauti paskolą.

Šiais metais papildomų lėšų skolinimo tikslas yra toks pats – užtikrinti ūkio subjektams veiklos tęstinumą

Lengvatinę paskolą galima panaudoti:

  • trumpalaikiam ir biologiniam turtui įsigyti;
  • įvykdyti sudarytas sutartis, atsiskaityti su tiekėjais ir subrangovais;
  • darbo užmokesčiui ir su juo susijusiems mokesčiams sumokėti;
  • kitoms išlaidoms, būtinoms ūkinei veiklai palaikyti.

 

Paskola negali būti skirta dividendams išsimokėti, PVM mokesčiui sumokėti, kredito perfinansavimui, asmeniniam turtui, nesusijusio su ūkine veikla įsigyti.

Gavus finansavimą, lėšas reikia panaudoti ne vėliau kaip per 6 mėnesius. Nepanaudojus per nurodytą laikotarpį, jas privaloma grąžinti.

Pagal ŽŪPGF administruojamą finansinę priemonę iki 2021 metų birželio 30 d. papildomai skirta 44 mln. 818 tūkst. Eur nuo COVID-19 nukentėjusiems žemės ūkio ir žuvininkystės srityse veikiantiems ūkio subjektams.

Skatinamoji finansinė priemonė: „Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“.

Užpildykite užklausos formą